Menu:

- Neapmierinātība pazūd, kad beidzas salīdzināšana - to, kas ir pašreiz, ar to, kas varētu būt. Kad pasauli uztveram ar nevainīgu prātu, mēs tajā ieraugām realitāti, kuru nevar ne atrast, ne analizēt, jo tā katru mirkli ir jauna.
/Krišnamurti/

 
Zināšanai:

Mandala (sanskr.-aplis) ir sakrāls objekts, kas ar savu spēku dod svētību gan veidotājiem, gan skatītājiem, gan arī vietai, kur tā atrodas.

Līgas mandalas:

arrow Atbrīvei no pieķeršanās un atkarībām
arrow Vecās sistēmas iedarbināšanas mandala

Saites par tēmu:

arrow Ziedu mandalas veidošana
Vidzemes augstskolas bibliotēkā

 
arrow Wikipedia Mandala
arrow Mandalas no Libānas
arrow Gaismas Mandalas (ru)

 

ill titleZiedu mandalas veidošana Valmierā

Kad biju Indijā, mani dziļi saviļņoja tas, kā indiešu sievietes pat lielā nabadzībā spēj uzburt kaut ko pārpasaulīgi skaistu. Pie būdiņas noslauka laukumiņu no ielas 1x 2 m un uzzīmē tur rakstus, zīmes, simbolus. Parasti tādam zīmējumam, lai neuzkāptu, bijīgi metu līkumu. Pārsteidza tas, ka zīmējums katru dienu bija citādāks; zināmā mērā kā mākslas darbs.

Ļāvos tā burvībai un iztēlojos, kā šie simboli sargā mājas un ģimenes gaisotni, ienes kaut ko romantisku, sievišķīgi noslēpumainu. Vai mēs tā sargājam savu ģimeni, sētu, dzīves telpu? Galu galā, vai sargājam savu dzimteni Latviju ar labvēlīgu, gaišu domu? Agrāk latviešiem bija robežakmeņi ar rakstiem un zīmēm. Katra viensēta glabāja savu auru. Tā ir mentālā, enerģētiskā, informatīvā vide, ko mēs paši veidojam un uzturam. Tā ir mūsu izvēle, kādu enerģiju, informāciju piesaistām savai sētai, novadam, zemei.

Tāpēc Valmierā nodarbībā par sevis iepazīšanu caur meditāciju, mandalu zīmēšanu, radās doma kopīgi izveidot ziedu mandalu, kas veltīta Latvijas ekonomiskajai augšupejai, saticībai, kopības sajūtai un mīlestībai uz savu tautu. Izsaku dziļu cieņu un pateicību Valmieras bibliotekārēm, kas noorganizēja šo pasākumu un visiem tiem cilvēkiem, kas ar apbrīnojamu mīlestību veidoja ziedu mandalu Latvijai.

Tā kā ziedu bija daudz, bet koka plostiņš, ko palaist pa Gauju - tikai viens, izveidojām 2 mandalas. Viena aizpeldēja ar gaišu domu un mīlestību pa Gauju uz leju. Otras mandalas ziedi tika kaisīti pirmās mandalas tecējuma ceļā. Lai Dievs svētī Latviju!

Attēli